Anasayfa / Güncel Haberler / Milli Takım Şefi ”Ayça Gürler ile İka Olimpiyatları Hakkında”

Milli Takım Şefi ”Ayça Gürler ile İka Olimpiyatları Hakkında”

Öncelikle Haberchef.org olarak sizi ve ekibinizi tebrik eder . Başarılarınızın devamını dileriz. Böyle büyük bir yarışma da böylesine bir başarı elde etmek bir hayli zor olmalı .

İlk olarak; Yarışmalarda ki başarınızın göz doldurduğu aşikar. Peki ya yarışma içerisinde nasıl bir psikolojiye sahiptiniz ?

-Ben de çok teşekkür ederim. Benim için her yarışma öncesi bir heyecan patlamasıdır. Konu Olimpiyatlar olunca bu heyecanı en üst seviyelerde yaşadım diyebiliirm. Atatürk Havalimanından itibaren zaten o havaya girdik hepimiz. Herkes emek verdiği işleri ile orrada buluşunca insan garip hissediyor. Öncesinde yaşadığım stresi anlatmıyorum bile. Ben kendi çalışmamı üçüncü gün koydum. İlk gün zaten şefler geçidi vardı. Bayrağımızla sahneye çıkıp ülkemizi temsil ettik. Ağlamamak için zor durdum. Her yarışmada zaten “Turkey” dendiğinde kalbim fırlıyor. Böyle bir gurur olamaz.

Takım ruhu sizin için ne ifade ediyor?

-Çok fazla şey ifade ediyor. Artık zaten takım arkadaşlarımı ailem gibi görüyorum. İnsanlar birbirlerini yolculukta tanırmış diye bir söz vardır. Bu zorlu süre içerisinde birbrimize olan desteğimiz, dostluğumuz inanılmaz güzeldi. Zaten TAŞFED Milli Takım üyeleri alanında kendilerini kanıtlamış insanlar. Bunun yanında kişisel olarak eklemek istediğim de arkadaşlarımın harika karakterlere sahip oldukları. Ben bireyselden çok takım çalışmasına uygun görüyorum kendimi. Daha iyi konsantre olurum ve ufkum genişler.

Çıkartmış olduğunuz sunum tabakların da önemli bulduğunuz detaylar nelerdi ?

-Tabi ki “Kung fu Panda” film karakterlerinin kendi özelliklerini yansıtabilmem. Benim için bir eser yaşıyorsa ve duygulara hitap ediyorsa güzeldir. Sadece temiz işçiliğe değil sahip olduğu ruha da önem veririm. Güzel Sanatarda okurken edindiğim yegane önemli nokta bu sanırım. Bunun için de çalışırken devamlı filmi izledim. Arada gözüm takıldı, seslerini duydum, mimiklerine baktım ve çok faydalı oldu.

Sizce böylesine yarışmada böyle bir üstün başarı elde etmek için nasıl bir hedef belirlenmeli ?

-Görsel alanda dikkat edilmesi gereken nokta bence özgünlük. Tarzınız olmalı ve de üslubunuz. Yaptığınız işteki artistik zorluk derecesi.İkincisi özen ve temizlik bunun yanında renklerin birbiriyle uyumu ve canlılığı da önemli. Çok önceden beyin fırtınası yapıp arada aklınıza gelenleri not etmelisiniz ve bir plan oluşturmalısınız. Zaman içerisinde onlar başka şeylere dönüşerek son halini alacaktır.

Diğer takımlara göre kıyasladığınız da sizin farkınız neydi?

-Kesinlikle artistik kompozisyon ve temiz işçilik.

Yarışma sırasında göze çarpan bir aksilik yaşadınız mı ?

-ilk gün montajda yetiştiremeyeceğim sandım ama arkadaşlarım yetişti sağolsun onun dışında çok önemli bir şey yaşanmadı.

Son olarak genç arkadaşlarımıza , şeflerimize önerileriniz nelerdir ?

Öğrenmede taklit etmenin yeri önemlidir ama taklitten sonrası daha önmli. Kendi üslubunuz oluşmuyorsa ona odaklanmak gerekir. İstikrar iyidir fakat hırs kötüdür. Egolarının kölesi olmasınlar ve sevdikleri mesleği hayatları yapmak için sadece kendileriyle yarışsınlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir